Marka

Cena

Deski kuchenne

Deski kuchenne są bezdyskusyjnie pozycją obowiązkową, bez której gotowanie staje się niemal niemożliwe.  Występujące w wielu kształtach deski bambusowe, cechują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Koneserom wystawnych uczt polecamy wysokiej jakości deski do serów z nożami, dzięki którym prezentacja i krojenie serów okaże się proste i efektowne. Pamiętaj, że ze względów bezpieczeństwa do każdej grupy produktów spożywczych powinna być przeznaczona osobna deska.

Deska kuchenna do zadań specjalnych

Przyrządzenie nawet najprostszej potrawy lub zrobienie kanapek bez deski do krojenia jest praktycznie niemożliwe. Wysokiej jakości deska kuchenna pozwoli w sposób higieniczny i bezpieczny przygotować dowolne danie bez brudzenia powierzchni stołów oraz blatów. Warto w swoim kuchennym zestawie mieć kilka desek w rozmaitych wielkościach i kształtach. Pamiętaj, że przygotowanie apetycznych posiłków zaczyna się od starannego i czystego pokrojenia lub rozdrobnienia składników. Pomoże w tym solidna deska kuchenna wykonana z pierwszej klasy drewna bukowego lub z bambusa. W czasie zakupów nowego modelu zrezygnuj z plastikowych desek, których modne kolory i wzory przykuwają chwilową uwagę. Deski kuchenne wykonane z naturalnych materiałów mają wiele zalet oraz charakteryzują się długotrwałą użytecznością nawet przy intensywnym korzystaniu.

Zalety drewnianych i bambusowych desek kuchennych

Ogromne znaczenie podczas wyboru deski do krojenia ma sposób jej wykonania, a także to z czego została zrobiona. Warto również przyjrzeć się jej wykończeniom, gładkości powierzchni, a także estetyce wizualnej. Pierwszej klasy deska cechuje się wysokim stopniem twardości oraz dużą lekkością. Taki model bez wątpienia spełni oczekiwania najbardziej wymagających kucharzy. Przemyślany wybór wysokiej jakości deski kuchennej, której powierzchnia każdego dnia ma bezpośredni kontakt z żywnością, gwarantuje przygotowanie wyśmienitych potraw. Jeśli zastanawiasz się, z jakiego drewna kupić deskę, podpowiadamy, że najlepszym wyborem może okazać się bukowa. Cechuje ją lekkość i ciekawa, naturalna kolorystyka. Drewno bukowe idealnie sprawdzi się w kontakcie z żywnością. Nie pochłania cieczy, jest trwałe na przebarwienia, podobnie jak bambus, który gwarantuje wieloletnie użytkowanie. Deska bambusowa, jak również bukowa charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak, między innymi, zarysowania i przebarwienia, nie tępi noży, a rozdrabniane lub krojone na niej składniki nie wyślizgują się z rąk. Ciekawa kolorystyka oraz ładny kształt desek zarówno bukowych, jak i bambusowych pozwoli na efektowną ekspozycję kanapek oraz przystawek serwowanych podczas bankietów lub uroczystości okolicznościowych. ofercie naszego sklepu znajdziesz deski kuchenne w rozmaitych rozmiarach i kształtach. Polecamy modele prostokątne z rączką lub bez rączki, a także okrągłe – idealnie sprawdzające się podczas ekspozycji serów oraz owoców.