Aktywne filtry

Szklanki do whisky

Daj się zaskoczyć magii kryształu i zainwestuj w spektakularne szklanki do whisky, które pozwolą delektować się trunkiem i wydobyć z niego pełnię aromatu. To nie przesad – koncepcja szklanek do whisky wynika z wiedzy i preferencji koneserów anglosaskiego trunku. Właściwy dobór czaszy naczynia gwarantuje dostęp powietrza i wydobywa z whiskey pełny potencjał aromatu i smaku. Ręcznie wykonane produkty ze szkła kryształowego występują w pełnej gamie kształtów, rozmiarów i wzorów. Zyskujesz elastyczność przy formowaniu decyzji zakupowej i możesz dostosować wygląd szklanek do własnych preferencji.

Idealna przejrzystość struktury kryształu sprawia, że szklanka do whiskey transmituje światło i wzmacnia intensywność barwy napoju przygotowanego do spożycia. W przypadku ekskluzywnych trunków alkoholowych każdy szczegół ma znaczenie. Whiskey zyskała aurę tajemniczości, a jej spożycie nabiera niemal rytualnego charakteru. Dostępne u nas oryginalne szklanki marki Krosno wpływają na całościowe doświadczenie i nawiązują do kilkusetletniej tradycji picia irlandzkiej whisky.

Daj się porwać atmosferze spotkań przy mistycznej aqua vitae, której historia sięga aż VII wieku naszej ery. Wybierz nietuzinkowy prezent dla przyjaciela w postaci przepięknych szklanek do whisky. Zachwyć zaproszonych gości butelką szlachetnego trunku podawanego w dostojnych naczyniach. Ciesz się samotną chwilą z ulubioną książką na tarasie, popijając wysokogatunkowy alkohol. Przedstawiamy Ci doskonałe jakościowo szklanki do whiskey od producenta Krosno, które przyćmiewają alternatywne rozwiązania pod względem wytrzymałości i pięknego designu.

Jak wybrać szklanki do whiskey?

Proces selekcji odpowiedniego produktu obejmuje kilka kryteriów. Serwowanie whisky doczekało się licznych opracowań, a koneserzy prześcigają się w formułowaniu wskazówek dla początkujących degustatorów. W odpowiedzi na różnorodność gustów i potrzeb, producenci zaprojektowali szklanki w licznych wersjach rozmiarowych.

Mamy do dyspozycji naczynia do whisky typu highball, które wyróżniają się znaczną pojemnością (do 300 ml) i wysoką, smukłą konstrukcją. To idealny wybór dla osób, które pragną delektować się trunkiem zmieszanym z innymi napojami, np. colą. Do serwowania z lodem lub specjalnymi kamieniami chłodzącymi doskonale sprawdzi się szklanka do whiskey Rock Glass, czyli klasyczne naczynie o grubym dnie i bocznych ornamentach. Zjawisko przełamania światła dostarcza spektakularnych wrażeń wizualnych, kiedy wlany do środka napój mieni się różnymi odcieniami brązu.

Jeśli zamierzasz wywołać u siebie kontrolowany niedosyt smaku, zgodnie z zasadą „less is more”, lub skosztować kilku rodzajów trunku w niewielkich dawkach, wybierz szklanki do whisky Krosno do tzw. shotów. Rozwinięciem tej koncepcji stają się coraz częściej spotykane sniftery – kieliszki o tulipanowym, skróconym kształcie i szerokim spodzie. Górne zwężenie powstrzymuje uciekanie aromatu poza naczynie i gwarantuje pełne spektrum wrażeń smakowych.

Fenomenalny smak w dużej mierze zależy od jakości samego trunku. Jednak to właśnie szklanki do whiskey nadają degustacji nowego wymiaru jakościowego i wzbudzają zachwyt podczas spotkań towarzyskich. Doceń ich znaczenie przy spożywaniu irlandzkiego alkoholu i polegaj na sprawdzonych produktach od renomowanej firmy Krosno.

Kryształowe szklanki do whisky w naszej ofercie

W sklepie Radochy Gospochy znajdziesz wszystkie akcesoria do wyposażenia kuchni i salonu. W naszej ofercie nie mogło zabraknąć zjawiskowych szklanek do whisky, które okazują się również oryginalnym pomysłem na prezent dla rodziny i znajomych. Stworzone na bazie szkła kryształowego, proponowane przez nas naczynia zdumiewają wygodą, stylistyką i wytrzymałością. Zachęcamy do skosztowania trunku chłodzonego kostkami kamiennymi. Daj się zaskoczyć magii aromatu uwięzionego w szkle o rozmaitych kształtach i w niebanalnym wzornictwie.

Rekomendujemy rozwiązania od producenta Krosno, gdyż przekonaliśmy się co do ich jakości i zachwyciliśmy się ich wyglądem. Asortyment sklepu Radochy Gospochy obejmuje kilkadziesiąt modeli szklanki do whisky Krosno. Wszystkie podlegają ręcznej obróbce i bazują na szkle Crystalline bez najmniejszej domieszki ołowiu. Dzięki ponadprzeciętnej odporności na wysokie temperatury i niezwykłej twardości struktury materiałowej, możesz bez obaw myć szklanki w zmywarce. Materiał Crystalline wyróżnia się ponadto efektownym odbiciem światła i cieszy oko przy każdorazowym ustawieniu na stole.

Nasze ekskluzywne szklanki do whisky marki Krosno wpisują się w gusta i oczekiwania doświadczonych koneserów. Oferta Radochy Gospochy stanowi wyznacznik jakościowy dla innych. Ogromnie cieszymy się z renomy, jaką udało nam się zbudować wśród pasjonatów tradycyjnej whiskey. Dostarczamy naczyń o przepięknej stylistyce i niedoścignionych właściwościach fizycznych.

Wybierz produkt, który wpisuje się w Twoje wymogi stylistyczne. Skorzystaj z informacji zawartych w opisie każdego modelu szklanki do whisky lub skontaktuj się z ekspertami Radochy Gospochy. Pozostajemy do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.