Cena

Akcesoria winiarskie

Wężyki i rurki filtracyjne to produkty, bez których niemożliwa jest domowa produkcja wina. Można zamontować je na zatyczce lub korku od gąsiora, dzięki czemu odprowadzenie gazów pochodzących z procesu fermentacji przebiega dużo sprawniej. Wykonane z plastiku wężyki filtracyjne posiadają odpowiednio wyprofilowany kształt, który umożliwia stopniowe przeprowadzanie procesu fermentacji. Ich użytkowanie jest niezwykle intuicyjne, można je łatwo zdemontować oraz utrzymywać w czystości.

Samodzielna produkcja wina na własny użytek może okazać się bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem, przynoszącym zyski w postaci piwniczki wypełnionej dokładnie takimi trunkami, jak lubisz. Nie obejdziesz się jednak bez profesjonalnych akcesoriów winiarskich – wszystkie je zakupisz w Radochach Gospochy!

Akcesoria winiarskie – dlaczego są takie ważne?

Produkcja domowego wina to przede wszystkim wymuszenie na moszczu procesu fermentacji. Musi ona przebiegać w ściśle kontrolowanych warunkach – w szczelnym balonie zakończonym specjalną rurką umożliwiającą odpływ gazów z moszczu wymieszanego z drożdżami we właściwych proporcjach, a także w pomieszczeniu o odpowiedniej temperaturze powietrza. Zarówno rurki, jak i wężyki, drożdże czy gąsiory na wino zakupisz u nas w wielu różnych wariantach i niezwykle atrakcyjnych cenach!

Jak efektownie zabutelkować wino?

Wina i nalewki produkowane samodzielnie w domu nie muszą mieć etykiety producenta i banderoli. Za to zdecydowanie muszą być przechowywane we właściwy sposób, aby utrzymać ich bezpieczeństwo mikrobiologiczne, odpowiednią moc, smak i aromat. Ważne, aby wykorzystać do tego celu szklane butelki z białego lub zielonego szkła. Zagwarantują one higieniczne przechowywanie win w domowej piwniczce. Butelki mogą być wyposażone w specjalne korki albo zakrętki. Można też pokusić się o korkowanie wina przy pomocy naturalnych korków – dzięki temu będzie ono nie tylko właściwie przechowywane, ale również efektownie zabutelkowane.

Dobrej jakości akcesoria winiarskie – u nas kupisz najlepsze

Przyrządzenie wina to wielomiesięczny proces, który wymaga ścisłej kontroli i nadzoru, ale efekty często przechodzą najśmielsze oczekiwania. Poprzez bardzo staranne przygotowanie moszczu, wymieszanie go z wysokiej jakości drożdżami i umieszczenie w szczelnym balonie, możesz obserwować przez specjalne rurki filtracyjne proces fermentacji. Gdy ulegnie on zakończeniu, warto zastosować również specjalne substancje do klarowania wina i koniecznie zbadać swój produkt na zawartość alkoholu przy pomocy odpowiedniego miernika. Kontrolowanie produkcji wina na każdym etapie wymaga sporego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, ale przede wszystkim staranności. Używając najwyższej jakości akcesoriów kupionych w sklepie Radochy Gospochy, masz szansę rozpocząć swoją wyjątkową podróż w kierunku uzupełniania domowej piwniczki z wyrobami winiarskimi własnej produkcji! Piękne butelki w różnych kształtach, pojemnościach, kolorach i z rozmaitymi zamknięciami zwieńczą całą Twoją pracę i nadadzą jej odpowiedniego charakteru!

Akcesoria winiarskie niezbędne przy produkcji wina

W Radochach Gospochy zadbaliśmy o to, by dostarczyć Ci akcesoriów przydatnych przy nadzorowaniu produkcji wina i jego butelkowaniu, takich jak rurki filtracyjne, wężyki, butelki oraz drożdże i pożywki. Dzięki naszemu starannie wyselekcjonowanemu asortymentowi możesz znaleźć sobie nowe zimowe hobby i zaskakiwać swoich przyjaciół prezentami w postaci ozdobnych butelek wypełnionych najsmaczniejszymi – bo domowymi – trunkami!