Marka

Cena

Aktywne filtry

Fotele

Biuro czy też domowy gabinet, nie mogą obyć się bez fotela. Dostosowanego wizualnie do charakteru pracy i formą do wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Fotele biurowe muszą dawać komfort, sprzyjać koncentracji i skupieniu. Stąd tak duży nacisk kładzie się na fotele ergonomiczne, dopasowane do ciała, o wygodnych siedziskach i wsparciu dla kręgosłupa. Dla pracujących dużo przy komputerze, nie tylko graczy, rozsądnym wyborem będą fotele gamingowe, o większej swobodzie regulacji niż klasyczne fotele obrotowe.

Fotele biurowe a fotele gamingowe – jak je odróżnić?

Wiele osób zastanawiać się może, po czym można rozpoznać dany rodzaj fotela. W zależności od indywidualnych preferencji można je oczywiście stosować zamiennie, ponieważ siedzenie w komfortowej pozycji po prostu poprawia efektywność wykonywanych przy komputerze zadań.

Głównym akcentem sugerującym przeznaczenie danego modelu jest kolorystyka, ponieważ w przypadku większych przedsiębiorstw oraz mniejszych firm najczęściej spotkać można czarne fotele biurowe. Stonowane barwy takie jak czerń, szeroka gama odcieni szarości i granatu najbardziej pasują do eleganckich przestrzeni, w których pracuje się zazwyczaj pod tzw. krawatem.

Fotele gamingowe występują zazwyczaj w szerszej gamie barw oraz charakteryzują się większą liczbą kolorowych dekoracji. Czerwone, niebieskie albo zielone akcenty są często wykorzystywane do podkreślenia przynależności do danej drużyny e-sportowej, ale równie dobrze wskazywać mogą one tylko na indywidualne preferencje kolorystyczne właściciela fotela. Fotele stworzone z myślą dla graczy często posiadają znacznie więcej możliwości w zakresie regulacji poszczególnych elementów i pozycji niż biurowe odpowiedniki. Przykładowo fotel gamingowy produkowany przez markę Kraken posiada podłokietniki, które regulować można na aż 3 sposoby (góra-dół, lewo-prawo, przód-tył). Ponadto pozwala on na odchylenie oparcia nawet o 150 stopni, dzięki czemu granie na padzie staje się znacznie wygodniejsze.

Fotele Kraken– komfortowe siedzisko dla profesjonalistów

Wspomniany wyżej fotel gamingowy Kraken to jeden z flagowych modeli producenta Kraken, który jest doskonałym przykładem nowej generacji foteli biurowo-gamingowych. Na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się on pięcioramienną podstawą, która poprawia stabilność oraz komfort siedzenia, ponadto posiada on szeroką gamę funkcji regulacji takich jak:

- precyzyjne regulacja wysokości oraz stopnia odchylenia,

- podłokietniki 3D (regulowane na 3 różnych płaszczyznach),

- kauczukowe kółka z felgami (nie rysują podłogi).

Seria foteli Kraken charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, która pozwala zagwarantować najwyższy komfort siedzenia. Wykończenie z ekoskóry to świetne rozwiązanie, które ułatwia znacznie czyszczenie oraz pozwala godzinami przesiadywać w wygodny sposób. Osoby chcące podkreślić gamingowy charakter powinny przyjrzeć się barwnym modelom, zaś szukający odpowiedniego rozwiązania do biura z pewnością docenią wersję czarną lub szarą.