Szklanki termiczne

Spożywanie gorących napojów oraz niektórych deserów takich jak lody, koktajle, kompoty i inne słodkie smakołyki wymaga zastosowania odpowiednich naczyń. Powinny one utrzymywać właściwą temperaturę w momencie podania na stół i zapobiegać przedwczesnemu wystygnięciu lub rozgrzaniu oraz roztopieniu w przypadku zimnych trunków albo deserów.

Pomocne wówczas okazują się szklanki termiczne z podwójnym szkłem i wyprofilowanym uchem. Pozwolą one nie tylko na wygodne konsumowanie znajdującej się w nich kawy, herbaty, koktajlu lub innych pyszności, lecz także elegancką ich ekspozycję. Warstwowe latte, cappuccino, kawy z bitą śmietaną, gorącej czekolady, a także napoje z owocami prezentują się niezwykle efektowne w transparentnej szklance z grubym dnem.

Wybór tego typu naczyń musi zostać przemyślany, aby spełniały one wszystkie wymagania zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Nasz sklep internetowy Radochy Gospochy z uwagi na szczególne potrzeby klientów stworzył szeroki asortyment szklanek termicznych do kawy z podwójnym szkłem oraz innych napojów w różnych pojemnościach, między innymi: 180 ml, 220 ml, 250 ml, 280 ml, 300 ml, 380 ml.

Bogaty wybór modeli w poręcznych kształtach i ciekawym wzornictwie pozwoli dobrać zestaw spełniający najbardziej wyszukane potrzeby estetyczne oraz użytkowe, co pozwoli podawać napoje na różne sposoby. Ponadto przeźroczyste szkło w sposób spójny umożliwi stworzenie niesamowitego charakteru oprawy aranżacyjnej stołu.

Czym kierować się wybierając szklanki termiczne z podwójnym szkłem?

Szukając naczyń do podawania napojów gorących, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze powinny być wykonane z pierwszej klasy szkła, cechującego się wytrzymałością na wysoką i niską temperaturę, a także na jej zmiany. Świetnie sprawdzą się tu szklanki termiczne, które cechują się wysokim stopniem odporności na pęknięcie, wyszczerbienie, porysowanie, a także na odbarwienie. Tym, co je szczególnie charakteryzuje, jest solidne wykonanie oraz dbałość o detale. Dzięki temu będą służyły w świetnym stanie przez wiele lat.

Gładka powierzchnia naczyń do gorących napojów pozwala na dokładne ich umycie, a po starannym ich opłukaniu można cieszyć się ich idealnym połyskiem. Szukając szklanek termicznych z uchem, należy zwrócić uwagę na grubość szkła, najlepiej, aby było podwójne, zarówno na ściankach, jak i na samym dnie, co zapewni ich wytrzymałość, a także zapobiegnie przedwczesnemu stłuczeniu. Ważne, żeby ucho zapewniało łatwe i wygodne chwytanie w dłonie, a także zapobiegało poparzeniu się gorącym napojem.

Szklanki termiczne z uchem i podwójnym dnem – naczynia do zadań specjalnych

Osoby szukające produktów pozwalających wyeksponować znajdującą się w nich zawartość w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, mogą wybrać naczynia wykonane z transparentnego szkła. Kawałek cytryny zanurzony w gorącej herbacie sprawia, że ten z pozoru zwyczajny napój smakuje o wiele bardziej wyśmienicie. Z kolei przeźroczyste szklanki termiczne do latte, latte macchiato, cappuccino podkreślą jej walory wizualne w sposób efektowny. Tego typu naczynia można wykorzystać do prezentacji lodów, galaretek i rozmaitych deserów owocowo-warzywnych w cukierniach oraz kawiarniach.

Jeśli chodzi o szklanki termiczne 250 ml i większe, świetnie sprawdzą się również do podawania zimnej lemoniady oraz wyciskanych soków. Natomiast modele o pojemności 220 ml i mniejsze to dobre rozwiązanie do serwowania kawy espresso, różnego rodzaju herbat ziołowych, naparów, konfitur, kompotów, a także wina grzanego lub innych tego typu trunków.

Dzięki wysokiej jakości oraz trwałości na przedwczesne zużycie, dostępne w naszej ofercie szklanki termiczne do kawy, można wykorzystać zarówno do użytku domowego, jak i w profesjonalnych zakładach gastronomicznych, między innymi w kawiarniach, herbaciarniach, cukierniach, restauracjach. Tego typu naczynia idealnie sprawdzą się podczas codziennego picia gorących i zimnych napojów. Ponadto przeźroczyste szklanki termiczne z uchem doskonale sprawdzą się do podawania i spożywania słodkich deserów w czasie różnych imprez okolicznościowych takich jak: chrzciny, komunie, wesela, urodziny, jubileusze, a także podczas domowych rodzinnych spotkań.

Szklanki termiczne 250 ml do latte – unikatowy pomysł na prezent

Osoby szukające pomysłu na upominek dla bliskiej osoby, mogą wręczyć jej naczynia do podawania i spożywania gorących napojów. Ważne, aby były wykonane z wysokiej jakości szkła i wyróżniały się elegancką stylistyką. Ładne i poręczne szklanki termiczne do latte lub do innej kawy oraz herbaty z pewnością okażą się udanym prezentem.

Poręczny kształt i ergonomiczne ucho pozwolą na wielokrotne ich stosowanie podczas rozmaitych uroczystości. Wysoki stopień połysku sprawia, że modele te prezentują się niezwykle gustownie i szykownie przy każdej estetyce zastawy stołowej. Szklanki termiczne 250 ml do latte, a także w innych pojemnościach to bardzo praktyczny i funkcjonalny upominek, który sprawi ogromną radość osobie obdarowanej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem w celu wyboru odpowiedniego zestawu naczyń dla siebie lub swoich bliskich.