Cena

Kawiarki

Aby przygotować prawdziwe, włoskie espresso potrzebujesz jedynie kawiarki, dobrej kawy i kilku minut. Klasyczna i kultowa kawiarka  to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zechce skosztować tej wspaniałej, alternatywnej sztuki parzenia kawy. Najwyższej jakości materiały, takie jak aluminium zapewniają o wytrwałości urządzenia, które może być stosowane przez długi długi czas. Prosta i skuteczna konstrukcja wraz z wymienialnymi elementami sprawia, że raz nabytą kawiarką możemy cieszyć się przez długie lata!

Prawdziwe włoskie espresso w domowych warunkach? To nic trudnego! Wystarczą Ci do tego trzy rzeczy: dobrej jakości kawa ziarnista ulubionego gatunku, młynek i kawiarka! Dla uzyskania odpowiedniej ilości kawy i możliwości postawienia na swojej kuchence sprzętu, który dodatkowo ozdobi Twoją kuchnię, kawiarkę wybierz z asortymentu, jaki oferują Radochy Gospochy.

Dlaczego właśnie kawiarka?

Kawiarka to banalnie proste w obsłudze urządzenie, które pozwoli Ci uzyskać odpowiednią ilość klarownego, aromatycznego naparu bez kupowania kosztownego ekspresu. To dzbanek, który wewnątrz dzieli się na trzy części: dolną, w której umieszcza się wodę, środkową z sitkiem filtrującym napar od fusów, i górną – z gotowym do przelania w filiżanki naparem. Kawiarkę wystarczy umieścić na kuchence gazowej lub płycie indukcyjnej i zagotować wodę. Pod wpływem ciśnienia wytworzonego podczas gotowania, woda zaparza kawę umieszczoną w sitku i kieruje ją do znajdującej się w górnej części czaszy, z której wygodnie można nalać ją bez fusów do filiżanki. Koszt kawiarki? Kilkadziesiąt złotych. Czas jej użytkowania? Jeśli będziesz odpowiednio o nią dbać, może Ci służyć każdego dnia przez długie lata! To wystarczające powody, by kupić u nas kawiarkę! Pomimo bardzo szerokiej oferty luksusowych, bogatych w funkcje ekspresów, użytkownicy coraz częściej decydują się na kupno prostej kawiarki. Pozwala ona w pełni kontrolować intensywność i czas parzenia kawy, a na bazie tego czarnego naparu przygotowywać różne, nawet najbardziej wymyślne rodzaje kaw – z pianką, z mlekiem, warstwową oraz z dodatkiem przypraw czy mleka roślinnego.

Włoskie kawiarki – jakie wybrać?

Dostępne u nas kawiarki, czy też kafeterki, to urządzenia o bardzo stylowym designie, pozwalające zaparzyć prawdziwe włoskie espresso. To zwykle aluminiowe dzbanki, które doskonale przewodzą ciepło i dzięki temu pozwalają bardzo szybko przyrządzić ulubioną kawę. Zwróć uwagę, że oferowane w Radochach Gospochy sprzęty mają różne pojemności, pozwalające na zaparzenie 6 lub 9 filiżanek napoju. Wybierz ten model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania – w zależności od tego, jak dużo porcji kawy przyrządzasz zazwyczaj jednorazowo. Dostępne u nas modele kawiarek przeznaczone są do gotowania na różnych rodzajach kuchenek. Nie wszystkie kafeterki nadają się do gotowania na indukcji – dlatego zalecamy zapoznanie się z opisem każdego produktu, aby dopasować ten, który będzie dobrze współpracował z posiadaną przez Ciebie kuchenką. Nie bez znaczenia jest też design kawiarki! Nasze produkty to pełen przekrój różnych materiałów, wielkości, kształtów obudowy, a także kolorów i wzorów. Wybierając efektowną kawiarkę, która będzie pasowała do wystroju Twojej kuchni, możesz ją wyeksponować, czyniąc ze swojego urządzenia do parzenia kawy swoistą kuchenną ozdobę. Z uwagi na to, że kawiarki w wielu domach są zwykle wyeksponowane na stałe w pobliżu kuchenki, warto zadbać o jak najbardziej estetyczny zakup, który sprawi, że kuchnia będzie jeszcze piękniejsza, a do tego wypełniona aromatem świeżo parzonej kawy każdego poranka!