Marka

Cena

Aktywne filtry

Doniczki

Doniczki spełniają funkcje przede wszystkim dekoracyjne. Można je dobrać zarówno do wnętrza, na balkon, jak i do ogrodu. Wśród nich pojawiają się donice ocynkowane, które są bardziej odporne na wymagające warunki atmosferyczne od innych wariantów. Dużo lżejsze plastikowe donice są z kolei bardziej uniwersalne i przybierają różne kształty — okrągłe, podłużne i o mniej standardowych kształtach. Często występują w wersji wiszącej, idealnej nad schody wejściowe czy do zawieszenia przy tarasie.

Osłonka na doniczkę – stylowa dekoracja współczesnych wnętrz

O tym, że rośliny znajdujące się w domu mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz kondycję psychofizyczną, nie trzeba nikogo przekonywać. Kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze z toksyn i z promieniowania jonizującego, a przy okazji zdobią wnętrze w sposób efektowny. Jednak decydując się na zakup roślin doniczkowych, należy zadbać także o odpowiednią osłonę dla nich. Nic tak nie psuje estetyki nawet najpiękniejszych kwiatów, jak nudne, szare donice. Dlatego niezbędne okazują się starannie dobrane osłonki na doniczkę. Pozwolą one nie tylko na stworzenie eleganckiej dekoracji dopełniającej stylistykę aranżacyjną wnętrza, lecz również zapewnią barierę między donicą z ziemią a podłożem, na którym ustawiona zostanie roślina. Dzięki temu można zapobiec rozlaniu się wody z donicy na meble lub na parapet. Umieszczone w eleganckiej osłonce kwiaty doniczkowe zyskują na atrakcyjności i nietuzinkowej estetyce. Starannie dobrana osłonka na doniczkę, umożliwi stworzenie gustownej dekoracji do wielu współczesnych wnętrz, podkreślając ich niepowtarzalny charakter. Różnorodność kolorów, kształtów oraz rozmiarów pozwoli dobrać model spełniający indywidualne oczekiwania. Dostrzegając szczególne potrzeby estetyczne oraz użytkowe klientów, nasz sklep stworzył szeroki asortyment osłonek doniczkowych w modnych kolorach i wzorach. Tym, co wyróżnia dostępne u nas produkty, to ich nietuzinkowy wygląd oraz unikalne zdobnictwo. Poręczne kształty ułatwiają chwytanie w dłonie i przenoszenie osłonek z jednego miejsca na drugie.

Osłonka ceramiczna – sposób na praktyczną i trwałą ozdobę wnętrza

Wybierając osłonki na doniczki, nie można pominąć aspektu estetycznego, okazuje się on niezwykle ważny. Jednak obok pięknej stylistyki ogromne znaczenie mają materiały, z jakich zostały wykonane osłonki. W ofercie naszego sklepu znajdują się modele wyprodukowane w wysokiej jakości ceramiki. To bardzo praktyczny sposób na ozdobę wnętrza w sposób unikatowy. Każda dostępna u nas osłonka ceramiczna obok pięknej stylistyki cechuje się trwałością koloru oraz wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych. Doskonale sprawdzi się zarówno do ekspozycji w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Mocna ceramika wyróżnia się odpornością między innymi na: deszcz, śnieg, wilgoć, promieniowanie słoneczne oraz wysoką temperaturę. Polecamy również osłonki ratanowe, plastikowe wykonane z lekkich tworzyw sztucznych, wśród modeli znajdują się także doniczki osłonki typu ECO WOOD z domieszką naturalnego drewna, a także modele wyprodukowane z kompozytu zawierającego polipropylen i wióry drewniane.

Jak wybrać osłonki na doniczkę?

W zależności od tego, gdzie zostanie ustawiona dana roślina, należy dopasować typ osłonki. Modele wykonane z ratanu lub z materiałów drewnopodobnych należy chronić przed nadmierną ekspozycją na wilgoć oraz na deszcz. Z kolei doniczka osłonka z ceramiki, z tworzywa sztucznego lub innego trwałego materiału świetnie sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, na tarasie, na werandzie, na balkonie lub ustawiona w ogrodzie na trawniku. Świetnie sprawdzi się tu również osłonka na nóżkach, która pozwoli stworzyć nie tylko niebanalną dekorację, ale w sposób szczególny wyeksponować znajdującą się w niej roślinę. Decydując się na zakup nowej doniczki osłonki, należy dobrać ją pod względem wielkości. Pojemnik osłaniający doniczkę powinien być od niej większy i zapewniać swobodne umieszczenie donicy wewnątrz. Osłonka nie może zastępować doniczki. Funkcja osłonki jest głównie estetyczno-dekoracyjna, a także zabezpieczająca przed rozlaniem wody i zabrudzeniem mebli. Natomiast doniczka służy do bezpośredniego sadzenia w niej rośliny. Ponadto donica posiada jeden lub kilka otworów, przez które nadmiar wody przedostaje się z gleby na zewnątrz, zapobiegając jednocześnie zniszczeniu systemu korzennego rośliny.