Cena

Aktywne filtry

Naczynia żaroodporne

Pieczenie w piekarniku jest zdrowym sposobem przygotowywania żywności. Jednak warto być zaopatrzonym w odpowiednie do tego narzędzia. Naczynia żaroodporne to nie tylko szklane wazy. Postawić można również na ceramiczne foremki, które mają ciekawy wygląd i są równie odporne na działanie wysokiej temperatury. Wykorzystanie podgrzewacza pozwala na dłużej podtrzymać ciepło dań przygotowanych w szklanym naczyniu żaroodpornym. Dzięki pokrywce nie przypali się górna warstwa lasagne czy zapiekanki.

Naczynia żaroodporne z podgrzewaczem – niezastąpione w każdym domu

Zdarza Ci się przygotować obiad nieco zbyt wcześnie, zanim domownicy wrócą do domu? A może lubisz celebrować długie rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole i szukasz sposobu, aby Twoje potrawy zawsze były świeże i ciepłe, nawet przy długim biesiadowaniu? Naczynia z podgrzewaczem to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. To klasyczne formy z pokrywką, które można umieścić w specjalnym metalowym stojaku – chroniącym stół przed wysoką temperaturą naczynia. Tealighty umieszczone w stojaku i zapalone będą delikatnie podgrzewać naczynie, utrzymując jego stałą, wysoką temperaturę i zachowując świeżość potrawy.

Naczynia, które warto mieć

Naczynia żaroodporne o różnej pojemności pozwolą przyrządzić wiele prostych i smakowitych potraw – głównie zapiekanek ziemniaczanych czy makaronowych, mięs czy pasztetów. Pomogą też w podgrzewaniu potraw, a nawet w wypiekaniu niektórych ciast. Okrągłe naczynie żaroodporne w efektownym wydaniu może posłużyć jako waza, którą bez problemu wystawisz na stół, aby domownicy częstowali się ciepłą, świeżą zupą. Popularność naczyń żaroodpornych z podgrzewaczem wynika przede wszystkim z wygody ich użytkowania – brak metalowych elementów, wygodne uchwyty i pokrywki, które można wkładać bezpośrednio do rozgrzanego piekarnika pozwalają przygotować wiele smakowitych potraw bez uszczerbku na naczyniu. Pieczenie jedzenia bez dużych ilości tłuszczu to jedna z największych zalet tego typu naczyń – dlaczego w każdym domu powinny się znaleźć naczynia żaroodporne!

Efektowny design – stylowe podanie

Oprócz odporności na wysokie temperatury i dużej pojemności, nowoczesne naczynia z podgrzewaczem mają również tę zaletę, że idealnie nadają się do serwowania potraw bezpośrednio z nich – po umieszczeniu gorącej zapiekanki na stole. Wygodny ruszt z tealightami i stylowy design – szklany, marmurowy lub z tłoczeniem w białej ceramice, to najlepszy sposób na podkreślenie charakteru danej nowoczesnej jadalni.