Cena

Aktywne filtry

Patelnie żeliwne

Naczynia żeliwne służą w kuchni od wielu lat - nie wydzielają one podczas gotowania żadnych szkodliwych związków, dzięki czemu przygotowane jedzenie jest zdrowsze. Patelnie żeliwne o specjalnie dobranym składzie, co daje pewność wysokiej jakości wykonania oraz trwałości. Żeliwo szybko się nagrzewa, zapewniając równomierny rozkład temperatury, dzięki czemu w krótkim czasie przygotujesz smaczne i gorące potrawy, które będą zarówno miękkie ale także kruche i soczyste.

Największe zalety patelni żeliwnej

Dostępne w naszym sklepie patelnie żeliwne doskonale przewodzą ciepło i długo utrzymują swoją temperaturę. Idealnie nadają się do bezpośredniego serwowania gorących dań np. jajecznicy lub zapiekanki. Dzięki specjalnym procesom technologicznym towarzyszącym powstawaniu patelni żeliwnych marki Emalia Rybnik produkty te są odporne na rdzę oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Drewniana rączka, w którą wyposażono patelnię żeliwną, nie nagrzewa się podczas użytkowania, co podnosi komfort pracy w kuchni.

Patelnia żeliwna grillowa

Smażenie z minimalną ilością tłuszczu jest możliwe dzięki patelni żeliwnej grillowej. Tego typu produkty pozwalają na przygotowanie niskokalorycznych i zdrowych posiłków. Tłuszcz gromadzi się na prążkowanym dnie. Dlatego mięso lub ryby przygotowane na patelniach żeliwnych pozostają soczyste i nie pochłaniają nadmiaru oleju. Grillowe patelnie żeliwne mają na bokach praktyczne wyżłobienia, które umożliwiają odlanie wytopionego tłuszczu. Grillowanie to najzdrowsza forma obróbki termicznej.

Patelnie żeliwne z powłoką non stick

Wybierając patelnię żeliwną w naszym sklepie, masz gwarancję, że zastosowano w niej powłokę non stick. Emalia Rybnik wybrała powłokę typu plaster miodu. Ogranicza ona przywieranie potraw do dna patelni żeliwnych, a tym samym chroni dania przed przypaleniem. Powłoka umożliwia równomierne rozprowadzenie nawet małej ilości oleju we wnętrzu patelni. Ponadto jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego możesz korzystać nawet z metalowych narzędzi kuchennych.

Wok – wyjątkowa patelnia żeliwna

Wysokiej klasy patelnią żeliwną jest również wok. Jego specyficzny kształt sprawia, że wystarczy niewielka ilość tłuszczu, by z tą patelnią żeliwną wyczarować zdrowy oraz sycący posiłek. Tradycyjny wok żeliwny to doskonałe rozwiązanie dla miłośników domowej chińszczyzny lub smażonych warzyw. Jego główną zaletą jest fakt, że dania pochodzące z tej patelni zachowują wartości odżywcze.

Jak dbać o patelnię żeliwną?

Wielu klientów zastanawia się, jak posługiwać się patelniami żeliwnymi, by jak najdłużej cieszyć się ich właściwościami. Wystarczy stosować kilka prostych zasad:

- w patelniach żeliwnych nie należy przechowywać przygotowanej żywności,

- należy myć je ręcznie oraz unikać skrobania i szorowania powierzchni,

- po umyciu wycieramy ją do sucha.

Odpowiednia pielęgnacja zapewni tym produktom trwałość. Użytkowanie nie jest trudne, dlatego polecamy ofertę patelni dostępną w naszym sklepie.