Aktywne filtry

Kieliszki do wody

Podczas spożywania posiłków niezbędne jest przyjmowanie płynów pozwalających opłukać kubki smakowe, a także wspomagających połykanie kolejnych kęsów potraw. Coraz częściej do obiadu, lunchu lub uroczystej kolacji podaje się wodę albo naturalne soki wyciskane z owoców zamiast wytrawnego wina.

Natomiast podczas serwowania deserów i słodkiego wina lub kawy, herbaty często podaje się lemoniadę albo inne zimne napoje z lodem, w szczególności w letnie dni. W tym celu zamiast nudnych szklanek wykorzystuje się szykowne i gustowne kieliszki. Jednak ich wybór powinien zostać dokładnie przemyślany. Ważne okazują się nie tylko estetyka, wielkość i kształt, ale także ozdobna ornamentyka oraz odpowiednia jakość.

Nasz sklep internetowy Radochy Gospochy oferuje wysokiej jakości naczynia do spożywania wody i soków wyprodukowanych z pierwszej klasy szkła. Tu znajdują się również modele marki Krosno gwarantującej nieprzeciętną wytrzymałość na przedwczesne zużycie. Cechują się wysoką odpornością na zadrapania, porysowanie, wyszczerbienie, a także na uszkodzenia mechaniczne. Pierwszej klasy szkło pozbawione w swoim składzie ołowiu oraz innych szkodliwych metali ciężkich jest absolutnie bezpieczne dla zdrowia i może mieć bezpośredni kontakt z żywnością.

Tym, co szczególnie wyróżnia dostępne w naszej ofercie kieliszki do wody Krosno, jest wysoki poziom połysku. Dzięki temu podawane w nich owocowe soki lub woda z lodem oraz kawałkiem cytryny prezentują się niezwykle efektownie i apetycznie. Ponadto wysoki stopień przejrzystości oraz poręczne kształty sprawiają, że naczynia te komponują się w sposób spójny w dowolną oprawą estetyczną stołu.

Bogaty wybór kieliszków do wody i soków

Polecamy szeroki asortyment naczyń do picia napojów zimnych dostępnych w zestawach lub pojedynczo do skompletowania według indywidualnych potrzeb. Przemyślana estetyka, proste, a jednocześnie eleganckie oraz szykowne kształty kieliszków do wody i soków, pozwalają na szerokie ich zastosowanie. Mogą być wykorzystywane zarówno w domowych warunkach, jak i w profesjonalnej działalności gastronomicznej, między innymi: w restauracjach, tawernach, kawiarniach, herbaciarniach, pubach, a także w barach.

Transparentne kieliszki do wody znajdują zastosowanie w trakcie spożywania wielu codziennych posiłków, a także w czasie rozmaitych imprez okolicznościowych takich jak: urodziny, imieniny, chrzciny, komunie, wesela, jubileusze, a także rozmaite święta. Polecamy modele w rozmaitych wielkościach, gładkie, minimalistyczne, a także ozdobione florystyczną ornamentyką.

Czym kierować się wybierając wybierać kieliszki do wody i soku?

Szukając nowych naczyń do picia zimnych napojów, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne, żeby były wykonane z wysokiej klasy szkła na przykład kieliszki do wody Krosno, cechują się dużym stopniem wytrzymałości na przedwczesne zużycie. Ponadto należy zwrócić uwagę na nóżkę, na której została osadzona czasza. Niektóre modele mają dłużą nóżkę, a inne krótszą, czasami ozdobioną. Warto się jej przyjrzeć, ponieważ wyższe kieliszki na gładszych nóżkach lepiej sprawdzą się do picia wody. Natomiast modele z krótszą nóżką bardziej są preferowane do spożywania soków. Kolejną ważną kwestią okazuje się grubość stópki, powinna ona podtrzymywać całą konstrukcję naczynia w sposób stabilny i jednocześnie ułatwiać jego stawianie na blacie.

Dlaczego warto wybierać kieliszki na wodę zamiast szklanek?

Bogaty asortyment szklanych naczyń do picia zimnych napojów pozwoli dobrać produkty zgodne z indywidualnymi potrzebami zarówno użytkowymi, jak i estetycznymi. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać tradycyjne, zwykłe szklanki, czy może błyszczące oraz eleganckie kieliszki na wodę? Podpowiadamy, że wszystko zależy od potrzeb stylistycznych. Jeśli zależy Ci na eleganckiej oprawie aranżacyjnej stołu, zrezygnuj ze szklanek. Stawiając połyskujący, starannie wypolerowany kieliszek obok talerza i sztućców wzbogacasz dekorację całej zastawy. Ponadto tego typu naczynia podkreślają niesamowity charakter uroczystości.