Aktywne filtry

Szklanki do piwa

Wygodna w użyciu, odpowiednio dopasowana do rodzaju piwa szklanka zwiększa przyjemność płynącą z sączenia złocistego trunku. W ofercie sklepu RadochyGospochy.pl znajdziesz bogatą gamę pokali i kufli, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających piwoszy. Proponujemy pojedyncze egzemplarze, a także kilkuczęściowe zestawy, które sprawdzą się świetnie, gdy zechcesz ugościć szklaneczką napoju przyjaciół i znajomych.

Nasza oferta obejmuje szklanki do piwa marki Krosno oraz innych sprawdzonych i polecanych producentów. Wśród propozycji znajdziesz naczynia o różnych pojemnościach i kształtach, co pozwoli Ci na wybór modelu najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb.

Dlaczego dobór szklanki do piwa jest ważny?

Właściwie dobrane szkło do piwa zwiększa przyjemność płynącą z delektowania się złocistym napojem. Każdy prawdziwy znawca doceni ten wyjątkowy trunek za bogactwo aromatów i smaków, które są specyficzne dla poszczególnych gatunków. Aby móc w pełni rozkoszować się nimi, zadbaj o odpowiednią oprawę. Wydaje Ci się, że napitek smakuje tak samo dobrze w każdym naczyniu? To tylko częściowo prawda. Rodzaj naczynia do serwowania browaru pomaga idealnie podkreślić jego charakter i wydobyć specyficzny aromat. Wpływa na jego zapach i wygląd, a zwłaszcza pianę, klarowność i barwę napoju. Od niego zależy estetyka serwowania i ogólne wrażenie, a także komfort spożywania napitku.

Kształt szklanki do piwa jest istotny dla tzw. głowy, czyli piany. Pozwala jej rozwinąć się i utrzymać. To istotne, gdyż w pianie znajduje się wiele substancji lotnych, które odpowiadają za aromat. W zależności od rodzaju napoju piana może rozwijać się i utrzymywać przez dłuższy lub krótszy czas. Dlatego do poszczególnych trunków należy dobrać konkretny typ kufla czy pokala.

Duże znaczenie ma też nóżka lub uchwyt szklanki na piwo. Trzymając za nie kieliszek bądź kufel, nie ogrzewasz alkoholu dłonią. Dzięki temu ograniczasz wzrost jego temperatury, co wpływa na smak napoju. Podobnie działa grubość szkła, które dodatkowo wpływa na postrzeganie barwy trunku, jego stopień nasycenia dwutlenkiem węgla oraz klarowność. W niektórych gatunkach złocistego napitku można nawet dostrzec degradację kolorów.

To wszystko sprawia, że właściwie dobrany zestaw kufli do piwa marki Krosno lub innego polecanego producenta ma ogromny wpływ na odbiór napoju. Właściwie dopasowane naczynie pozwala w pełni cieszyć się smakiem i aromatem trunku.

Szklanki, kufle czy pokale do piwa – co wybrać?

Różne rodzaje naczyń pozwalają na ich idealne dopasowanie do konkretnego trunku. Jeśli jesteś miłośnikiem rozmaitych gatunków napitków, postaw na kilka typów naczyń. Co sprawdzi się najlepiej do picia pilznerów, trunków rzemieślniczych, ciemnych albo pszenicznych?

Praktyczne pokale do piwa renomowanego producenta Krosno bądź innej marki to jeden z najpopularniejszych rodzajów naczyń do złocistego napoju. Zestaw wykonany z krystalicznie przejrzystego, a przy tym trwałego i wytrzymałego szkła jest idealny do picia ciemniejszych odmian napoju typu lager, ale też pilznerów i koźlaków. Bardzo dobrze podkreśla stopień nasycenia dwutlenkiem węgla, klarowność i barwę napoju. Kształt pokala sprzyja utrzymaniu piany, która stopniowo uwalnia aromaty. Pokal jest smukły, wąski i wykonany z cienkiego szkła. Ma nóżkę, dzięki czemu temperatura trunku nie podwyższa się.

Do ciemnych gatunków o mocnym aromacie, takich jak IPA, Ale czy Porter, najlepsza jest szklanka Irish Imperial Pint, To niskie naczynie o lekko zwężającej się czaszy. Świetnie eksponuje ciemną barwę trunku i dłużej utrzymuje pianę. Aromat napoju jest kumulowany wewnątrz naczynia.

Do odmian tego typu świetnie sprawdzi się też pękaty pokal na krótkiej nóżce typu Snifter, przypominający swym kształtem kieliszek do brandy i koniaku. Taka forma pozwala wprowadzić napój w wirowanie za pomocą kolistych ruchów, co pozwala lepiej wydobyć jego aromat. Zwężająca się ku górze czasza umożliwia z kolei zachowanie na dłużej bukietu zapachowego i smakowego.

Jeśli chcesz natomiast delektować się smakiem i zapachem pszenicznego trunku, postaw na zestaw szklanek Weizen. Naczynie jest zwężane ku dołowi, z wyraźnym zagłębieniem, co umożliwia jego pewne trzymanie w dłoni. Dzięki temu, że jest smukłe i wysokie, znakomicie eksponuje kolor napoju i dłużej utrzymuje jego pianę.

Miłośnikom trunków rzemieślniczych polecamy zestaw szklanek Krosno przeznaczonych konkretnie do tego rodzaju alkoholu. Naczynie ma charakterystyczny kształt, który wyróżnia się ryflowaniem w dolnej części, co ułatwia jego trzymanie w dłoni. Na górze jest natomiast zwężone, co pozwala dłużej utrzymać pianę, a w efekcie smak i aromat alkoholu.

Klasyczny kufel to wręcz symbol złocistego trunku. Jego charakterystyczną cechą jest uchwyt, zwany też uchem. Występuje zazwyczaj w wariancie półlitrowym, choć zdarzają się też wersje litrowe, które są jednak znacznie rzadsze. Charakteryzuje się wykonaniem z grubego szkła, co wpływa na jego sporą wagę. Jeśli jednak poszukujesz lżejszego naczynia, to w naszej ofercie znajdziesz też zestawy z cieńszego szkła i z obowiązkowym uszkiem. Kufle świetnie sprawdzają się do picia różnych gatunków trunków, zwłaszcza porterów, jasnych lagerów, czeskich pilznerów i koźlaków.