Marka

Cena

Patelnie grillowe

Grillować można o każdej porze roku. Wystarczy mieć do tego odpowiednie narzędzia. Patelnia grillowa jest rozwiązaniem dla osób, które nie chcą korzystać z tłuszczu podczas smażenia lub nie lubią aromatu, który pozostaje na jedzeniu po zdjęciu z rusztu opalanego węglem. Do jej wykonania stosuje się aluminium lub stal z powłoką granitową. Do tych materiałów jedzenie nie przywiera. Każda patelnia grillowa posiada na swojej powierzchni kształt, który na jedzeniu będzie wyglądał jak ślad rusztu.

Patelnie grillowe – zadbaj o zdrowe odżywianie

Grillowane jedzenie kojarzy się z wakacjami, wolnym czasem i pysznym posiłkiem. Warto wiedzieć, że tego rodzaju danie można przyrządzić nie tylko na działce czy campingu, ale również we własnym domu i to bez towarzyszących tradycyjnemu grillowi zapachów. W tym celu niezbędna będzie dobrej jakości patelnia grillowa, na której bez problemu przyrządzimy soczyste mięso, aromatyczne warzywa czy kolorowe szaszłyki. Największym atutem takich posiłków jest fakt, że można je przygotować bez oleju lub z jego minimalną ilością, która w dodatku dzięki znajdującym się na dnie patelni żeberkom nie styka się bezpośrednio z jedzeniem. Dzięki temu potrawy są nie tylko bardzo smaczne, ale też znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne.

Patelnia grillowa w wielu wariantach

Szeroki asortyment patelni grillowych oferowanych w naszym sklepie obejmuje wiele produktów różniących się kształtem, wielkością, dodatkiem w postaci pokrywki, rodzajem materiału, z którego zostały wykonane oraz zastosowaną powłoką. Każdy z modeli charakteryzuje się wachlarzem konkretnych zalet, dzięki czemu łatwo wybrać egzemplarz idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wielbicielom grillowania polecamy patelnie ze specjalną odporną na zarysowania powłoką non-stick, modele pokryte bezpieczną dla zdrowia powłoką ceramiczną, bardzo popularną teflonową czy też granitową, która jest niezwykle trwała. Wszystkie powłoki uniemożliwiają przywieranie potraw, a każda patelnia jest wyposażona w żebrowane dno odsączające olej, dzięki czemu przyrządzanie posiłków jest wyjątkowo komfortowe i przynosi efekty w postaci zachwycających smakiem i wyglądem dań. Na uwagę zasługują również solidne i trwałe patelnie żeliwne, które bardzo długo trzymają temperaturę, a niektóre modele można wykorzystywać również w piekarniku. Patelnie grillowe mają różne kształty – od kwadratowych, przez prostokątne, okrągłe aż do owalnych. Umożliwia to dobranie naczynia do konkretnych najczęściej przygotowywanych dań.

Jak korzystać z patelni grillowej?

Prawidłowe używanie patelni grillowej nie jest skomplikowane, wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad, aby wydobyć z potraw ich naturalny smak i aromat. Przede wszystkim trzeba dobrze nagrzać patelnię i najlepiej poświęcić na to trochę czasu umieszczając ją na średnio rozgrzanej kuchence. Grillowane potrawy powinno się przewracać tylko raz, a jeśli chce się uzyskać efektowną kratkę na ich powierzchni, warto je po prostu przekręcić o 90 stopni. Aby patelnia była w pełni funkcjonalna, należy też zapoznać się ze wskazówkami producenta dotyczącymi mycia i konserwacji, gdyż ze względu na zastosowaną powłokę, zalecenia te mogą się nieco różnić. Prawidłowo używana patelnia na pewno posłuży przez długie lata i pomoże w przygotowaniu zdrowego i pysznego jedzenia dla całej rodziny.