Kategorie

Marka

Cena

Aktywne filtry

Patelnie

Wybierając patelnię, warto przemyśleć, do czego będzie ona służyć. Smażyć można wiele rzeczy, a im bardziej wyspecjalizowany sprzęt, tym lepiej. Patelnia grillowa pozwala przygotować posiłek bez użycia tłuszczu, a jednocześnie na jedzeniu nie osadzają się związki będące efektem spalania, jak przy tradycyjnym grillowaniu. Dołkownica pozwoli osiągnąć idealny kształt sadzonych jajek lub wszelkiej maści placuszków. Dużym ułatwieniem jest także patelnia do naleśników, dzięki niej wyjdą one pyszne.

Patelnie – różnorodność oferty

W naszej ofercie znajdują się patelnie wykonane z różnego typu surowców. Każda z nich ma konkretne cechy, które ułatwiają smażenie i przygotowywanie potraw. W patelniach z powłoką teflonową lub innego rodzaju powierzchnią nieprzywierającą nie trzeba stosować zbyt dużo tłuszczu. Ma to bezpośredni wpływ na zachowanie wartości odżywczych oraz smaku mięs, warzyw czy innych dań. Ponadto bogata oferta pozwala dopasować patelnię to typu posiadanej kuchenki. Mamy produkty do kuchenek gazowych, elektrycznych, indukcyjnych i ceramicznych.

Właściwości patelni granitowej

Nasz sklep oferuje patelnie granitowe o klasycznym okrągłym kształcie i zróżnicowanej średnicy. Posiadamy także dużą patelnię grillową oraz specjalny model o płaskim kształcie do smażenia naleśników. Specjalna powłoka patelń granitowych charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym dno patelni równomiernie się nagrzewa, co skraca czas przygotowywania potraw. Powlekany silikonem uchwyt ma właściwości antypoślizgowe, co sprawia, że patelnia nie wyślizguje się podczas pracy.

Zalety patelni żeliwnych

Patelniami żeliwnymi posługiwały się już nasze babcie. Są one nieco cięższe od tradycyjnych patelń, ale dłużej utrzymują ciepło. Dlatego można na nich serwować gorące posiłki. W naszym sklepie dostępne są modele o średnicy 24, 26, 28 cm oraz duża patelnia typu wok. Proponujemy także patelnię grillową, której prążkowana powłoka ogranicza kontakt przygotowywanej potrawy z tłuszczem. Oferowane produkty pochodzą z polskiej firmy Emalia Rybnik.

Atuty patelń teflonowych

Patelniom teflonowym przypisuje się wiele zalet. Nic dziwnego. Zastosowana w tych patelniach charakterystyczna powłoka ogranicza przywieranie potraw. Smażenie jest szybkie, a ilość użytego tłuszczu minimalna. Należy jednak pamiętać, aby z tą patelnią obchodzić się ostrożnie – nie używamy metalowych przyborów kuchennych, ani nie narażamy jej na szok termiczny, który może zniszczyć powłokę.

Patelnia aluminiowa – funkcjonalność i elegancja

Z patelnią aluminiową można przygotować smaczny posiłek. Polecamy ten model osobom poszukujących niedrogich, ale sprawdzonych rozwiązań. Produkty wykonane z aluminium są odporne na zarysowania i ścieranie. Patelnię w kolorze czerwonym można powiesić – umożliwia to otwór umieszczony w rączce. Uchwyt z tworzywa sztucznego ma właściwości antypoślizgowe, co ułatwia manewrowanie patelnią. Wysoka estetyka tych produktów to ich kolejny atut. Atrakcyjny design sprawdzi się zarówno w kuchni klasycznej, jak i nowoczesnej.