Marka

Cena

Aktywne filtry

Garnki nierdzewne

Szukając naczynia do gotowania, które posłuży przez długie lata, warto zwrócić uwagę na garnki ze stali nierdzewnej. Są higieniczne, bo nie absorbują zapachów i nie wchodzą w reakcję z żywnością. Łatwo się je czyści i można je myć w zmywarce. Powinny jednak uważać na nie osoby, które są uczulone na nikiel. Garnki nierdzewne dobrze przewodzą ciepło, ale jednocześnie są odporne na wpływ wysokiej temperatury. To dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie praktyczne i proste rozwiązania w kuchni.

Garnek nierdzewny – niezbędny element nowoczesnej kuchni

Współczesne mieszkania bardzo często charakteryzują się tym, że kuchnia jest integralną częścią salonu, często symbolicznie wydzieloną niewielką szafką czy innym rodzajem podłogi. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, wymaga jednak odpowiedniej aranżacji tak, aby miejsce, w którym przygotowuje się posiłki, stało się estetycznym i pasującym do reszty mieszkania zakątkiem. Warto pamiętać, że za wygląd i klimat części kuchennej odpowiadają nie tylko meble, ale również różnego rodzaju akcesoria, których nigdy tu nie brakuje. Wśród nich niebagatelną rolę odgrywają oczywiście naczynia służące do gotowania potraw, które z powodu częstego użytkowania powinny być wyjątkowo trwałe i estetyczne.  Takie właśnie są garnki ze stali nierdzewnej – eleganckie i solidne, a przy tym bardzo praktyczne i niezastąpione w każdej kuchni.

Garnki nierdzewne – zaawansowana technologia i energooszczędność

Garnki ze stali nierdzewnej to wyjątkowe produkty, z których można korzystać na różnego rodzaju kuchenkach. Trójwarstwowe dno umożliwia gotowanie zarówno na kuchni indukcyjnej, jak i gazowej, elektrycznej, ceramicznej, czy halogenowej. Dodatkowym niezwykle ważnym atutem nierdzewnych garnków jest wbudowana w dno aluminiowa płyta, która rozprowadzając równomiernie ciepło, przyczynia się do znacznego skrócenia procesu gotowania i zaoszczędzenia energii. Dzięki temu przyrządzane w nich potrawy są zdrowsze, a osoba je przygotowująca ma więcej czasu dla siebie.

Garnki nierdzewne pojedyncze lub w kompletach

Chcąc zaopatrzyć kuchnię w garnki ze stali nierdzewnej można kupić pojedynczy produkt, lub też cały komplet składający się z kilku naczyń o różnej pojemności. Niektóre komplety wyposażone są dodatkowo w bardzo funkcjonalne akcesoria takie jak wkład do gotowania na parze, czy bakelitowa podstawka pod gorące garnki. Pojedyncze egzemplarze charakteryzują się zróżnicowaną wielkością i różnymi typami pokrywek, dzięki czemu każdy ma możliwość skompletowania zestawu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Estetyczne i wytrzymałe nierdzewne garnki

Każdy garnek nierdzewny zwraca uwagę swoim ponadczasowym i estetycznym wyglądem oraz najwyższą jakością wykonania. Efektowny blask stali oraz połysk hartowanego szkła, z którego wykonane są pokrywki garnków, dodadzą elegancji każdej kuchni i spowodują, że gotowanie stanie się dużo przyjemniejsze. Solidne wykonanie i precyzyjne wykończenie pozwoli natomiast na bezproblemowe użytkowanie naczyń przez długie lata.