Cena

Garnki granitowe

Sięgając po nowatorskie rozwiązania w kuchni, warto rozważyć garnki granitowe. Mogą wyglądać na delikatne, ale to tylko pozór. Są odporne na zarysowania i do mieszania w nich można używać nawet metalowych sztućców. Stal pokryta granitem pozwala na użycie mniejszej ilości tłuszczu, bo jedzenie do niej nie przywiera. Równie łatwo się je myje. To solidny i wytrzymały asortyment kuchenny. Garnki z powłoką granitową wyróżniają się swoim ponadczasowym wyglądem - będą pasowały do każdej aranżacji.

Wysoka jakość, solidność wykonania, odporność na uszkodzenia, ponadczasowy wygląd. Takie właściwości mają garnki granitowe. Nadają się dla każdego, niezależnie od poziomu umiejętności kulinarnych, i sprawdzą się zarówno na kuchenkach gazowych, jak i indukcyjnych. Grube, wzmacniane dno charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu naczynia te mogą służyć przez długie lata, nie tracąc swoich właściwości i idealnego wyglądu.

Garnki granitowe – wyjątkowa trwałość

Ich delikatność jest tylko pozorna. Granitowe garnki są twarde, niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne i na wysokie temperatury. Są także niezwykle odporne na zarysowania. Nie straszne im nawet metalowe sztućce. Bez zarzutu sprawdzą się, będąc użytkowane przez doświadczonego kucharza, ale także przez osobę początkującą. Nieprzywierająca powłoka sprawia, że gotowanie jest zawsze łatwe i przyjemne, a utrzymanie granitowego garnka w czystości nie sprawia problemu.

Waga granitowego garnka

Stosunkowo duży ciężar granitowych garnków jest powszechnie znany. Nierzadko można się spotkać z opinią, że ze względu na niego nie są poręczne. Jednak zdecydowanie waga tych naczyń jest ich zaletą. Granitowy garnek jest ciężki i dzięki temu stabilnie leży na kuchence, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie spadnie z palnika, nawet jeśli zostanie przypadkowo trącony.

Zdrowo i lekko dzięki garnkom granitowym

Solidność, trwałość i ciekawy wygląd to niejedyne cechy garnków granitowych. Pokryta warstwą granitu stal jest odporna na przywieranie. Dzięki temu granitowe garnki są nie tylko łatwe w czyszczeniu, ręcznie bądź w zmywarce, ale też perfekcyjnie działają przy minimalnym użyciu tłuszczu. Nie wydzielają żadnych substancji szkodliwych, nie wchodzą w interakcje z jedzeniem i nie zaburzają jego smaku. Granitowe garnki są w pełni bezpieczne dla wszystkich. Bez przeszkód mogą być w nich przygotowywane potrawy dla alergików i dzieci, a także osób starszych, ciężarnych i mających bardzo wrażliwy układ pokarmowy.

Funkcjonalny i uniwersalny – garnek granitowy

Granitowych garnków można używać na różnego rodzaju kuchenkach, a także w piekarniku. Wyjątkowe właściwości termiczne granitowego garnka sprawiają, że szybko i równomiernie się nagrzewa, a przy tym doskonale trzyma temperaturę. Granitowy garnek ma także wysokiej jakości pokrywkę z hartowanego szkła, która wyposażona została w dozownik płynów czy też przypraw, oraz odpowietrznik, dzięki któremu para wodna nie skrapla się do przygotowywanej potrawy.