Cena

Kociołki żeliwne

Naczynia żeliwne służą w kuchni od wielu lat - nie wydzielają one podczas gotowania żadnych szkodliwych związków, dzięki czemu przygotowane jedzenie jest zdrowsze. Kociołek odlewany z żeliwa o specjalnie dobranym składzie, co daje pewność wysokiej jakości wykonania oraz trwałości. Żeliwo szybko się nagrzewa, zapewniając równomierny rozkład temperatury, dzięki czemu w krótkim czasie przygotujesz smaczne i gorące potrawy, które będą zarówno miękkie ale także kruche i soczyste. Grube dno kociołka sprawia, że przygotowane dania utrzymują temperaturę przez długie godziny. Kociołek żeliwny myśliwski wykonany został z najwyższej jakości żeliwa, starannie wykończony i wypalony w wysokiej temperaturze.

Kociołki żeliwne – lepsza wersja BBQ

Kociołki myśliwskie to sposób na to, by urozmaicić nieco tradycyjnego grilla, serwując swoim gościom wyjątkowy gulasz z ogniska, duszoną baraninę lub inny przysmak. Oprócz tego, że pozwalają one przyrządzić wiele potraw wymagających długiego gotowania się na ogniu bez zużywania gazu czy prądu w domu, dają też niezapomniane wrażenia smakowe, wynikające właśnie ze sposobu, w jaki zostały wykonane.

Kociołki węgierskie – jakie są ich zalety?

Dostępne w naszej ofercie kociołki myśliwskie to różnorodne naczynia przystosowane do zawieszenia lub ustawienia bezpośrednio nad paleniskiem. Wykonano je z żeliwa – materiału charakteryzującego się niezwykłą wytrzymałością na wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Podczas gotowania z kociołka wydobywają się niewielkie ilości cząsteczek żelaza, wzbogacających potrawy o ten cenny pierwiastek, co uważa się za korzystne dla zdrowia. Jednak kociołki węgierskie wykorzystuje się w domach i różnych ośrodkach rekreacyjnych głównie ze względu na to, że doskonale nadają się one do gotowania jednogarnkowych, głównie mięsnych, potraw wymagających wielu godzin obróbki termicznej. Miła atmosfera ogniska, oczekiwanie na jedzenie, możliwość upieczenia sobie w żywym ogniu pianek czy kiełbasek przed daniem głównym – nie da się ukryć, że bardzo potęguje to przyjemność ze wspólnego biesiadowania przy ognisku. Żeliwo trzyma temperaturę bardzo długo, więc to idealna opcja również na długie jesienne imprezy przy ognisku, gdy wieczorami jest już dość chłodno!

Jaki kociołek myśliwski wybrać?

Wśród naszych kociołków żeliwnych znajdziesz te wiszące i stojące – w zależności od tego, jaki rodzaj paleniska posiadasz. Każdy z nich ma solidną pokrywkę, która po wewnętrznej stronie, odpowiednio ustawiona, ma specjalną emaliowaną, żeberkowaną powłokę mogącą służyć jako patelnia grillowa po odpowiednim umieszczeniu na ruszcie. Oferujemy przede wszystkim bogaty wybór kociołków węgierskich pod względem ich pojemności – po prostu wybierz ten odpowiedni dla swoich potrzeb i zaskocz swoich gości, którzy przyjdą do Ciebie na ognisko! Kupno kociołka żeliwnego to inwestycja na długie lata – przy odpowiednim traktowaniu, unikaniu gwałtownego chłodzenia i rozgrzewania oraz regularnej konserwacji, taki kociołek będzie niemym świadkiem licznych towarzyskich imprez przy ogniskach. Kupując go, możesz zagwarantować sobie wiele przyjemnych wieczorów spędzonych przy doskonałym jedzeniu, dobrej muzyce i w gronie najbliższych sobie osób na własnym podwórku albo podczas biwaku!