Marka

Cena

Formy do muffinek

Muffinki to świetny poczęstunek podczas przyjmowania gości. Sprawdzi się zwłaszcza podczas imprez na stojąco, gdyż są wygodne w jedzeniu. Foremki do muffinek z silikonu lub wykonane blachy, pozwolą osiągnąć pożądany kształt ciasta. Ich papierowe odpowiedniki często sprawiają, że babeczka rozlewa się. Apetyczny wygląd to w przypadku tego dania podstawa sukcesu. Materiał wykonania foremki do muffinek jest odporny na wysokie temperatury, nie wchodzi też w reakcje ze znajdującym się w nim ciastem.

Solidne foremki na muffinki – sposób na udane wypieki 

W celu stworzenia wyśmienitych wypieków niezbędne okazują się odpowiednie akcesoria kuchenne. Ich wybór nie może być przypadkowy. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasz sklep zaopatrzył się w wysokiej jakości foremki do muffinek, wykonane wyłącznie z pierwszej klasy tworzyw.

Oferujemy formy wyprodukowane ze stali węglowej zawierające powłokę non-stick, której nowoczesna formuła zapobiega przywieraniu się wypieku do powierzchni foremki. Zapobiega to rozwarstwianiu się mufinek. Po wyjęciu z foremki wypieki wyglądają estetycznie i mają piękne kształty.

Tego typu formy do muffinek bardzo łatwo dają się oczyścić. Można je myć w zmywarce lub ręcznie ściereczką pod bieżącą wodą, a następnie wysuszyć na suszarce do naczyń albo przetrzeć ręcznikiem papierowym. Każda forma na mufinki, która została wykonana z solidnych tworzyw, będzie odporna na zarysowanie, odkształcenie, a także na wyszczerbienie.

Ponadto stal z powłoką antykorozyjną cechuje się odpornością na rdzewienie i gwarantuje zawsze wysoką jakość wykonywanych wypieków. Łatwo zmywalne i solidne foremki do mufinek zapewniają przygotowanie wypieków z zachowaniem wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa żywności.

Dlaczego warto wybierać formy do muffinek wielokrotnego użytku?

Jemy oczami! Dlatego kształt każdego wypieku ma ogromne znaczenie. Ładnie wyglądające, estetyczne i fantazyjnie ozdobione wypieki, takie jak: babeczki lub muffinki rozpieszczą niejedno oko łasucha, a także jego podniebienie. Jednak wykonanie niepowtarzalnych wypieków w domowych warunkach często okazuje się niemałym wyzwaniem. Dlatego zastosowanie gotowych foremek na muffinki, to optymalne rozwiązanie.

Warto wybierać formy wielokrotnego użytku, wykonane z trwałych tworzyw. Jak wyżej wspomniane formy ze stali węglowej. W przeciwieństwie do silikonowych i papierowych foremek do muffinek stalowe formy zawsze zachowują stały kształt, nie odkształcają się nawet pod wpływem wysokiej temperatury ani podczas kontaktu z płynami. Oferowane przez nasz sklep internetowy foremki na muffinki wielokrotnego użytku nie zawierają toksycznych substancji takich jak: farby lub lakiery, które mogłyby wchodzić w interakcje z żywnością. Pojemniki te są absolutnie bezpieczne. 

Ponadto są proste w obsłudze. Wystarczy umieścić w nich ciasto i włożyć do piekarnika. Następnie po upieczeniu foremki z muffinkami należy odłożyć na chwilę na blat lub na stół, aby się ostudziły, a  potem wyjąć wypieki z foremek. Warto pamiętać o tym, aby przed umieszczeniem ciasta w foremkach do muffinek wysmarować je odpowiednim tłuszczem. Dzięki temu wyjęcie wypieków z foremek przebiegnie błyskawicznie.