Cena

Tarki, szatkownice

Tarki i szatkownice przydadzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szybkie i efektowne rozdrobnienie żywności. Znajdziesz tu zarówno tarki w całości wykonane ze stali nierdzewnej, jak i takie, w których zastosowano elementy silikonowe, drewniane lub plastikowe. Wymyślne kształty i kolory są dodatkowym walorem tego funkcjonalnego urządzenia. Prostota wykonania szatkownic, opierająca się na wykorzystaniu stalowych ostrzy, pozwoli skutecznie rozprawić się z wieloma rodzajami warzyw i owoców.

Jakie tarki mamy w ofercie?

Do wyboru mamy kilka rodzajów szatkownic do warzyw, różniących się od siebie nie tylko rodzajem materiału, z którego wykonano rączki i obudowę, ale również kształtem oczek. Znajdziesz u nas tarki z tworzywa sztucznego, drewna oraz stali nierdzewnej, ale również te z silikonowymi, antypoślizgowymi uchwytami. Każda z nich jest warta polecenia – doskonale sprawdzają się one przy częstym użytkowaniu, a niektóre z modeli można nawet myć w zmywarce. Ostrza ze stali nierdzewnej to sposób na to, by zapobiegać rdzewieniu metalowych elementów, co wydłuża żywotność naszych tarek.

Jak wykorzystywać szatkownice w kuchni?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest klasyczna tarka do jarzyn, czterostronna z górnym uchwytem. Na każdej ze stron umieszczono inny rodzaj oczek – do tarcia warzyw na plastry, drobne wiórki, grubsze i cieńsze paseczki. Wykorzystując tarkę, można w kilka sekund zetrzeć w dowolny sposób warzywa i owoce, by były łatwiejsze do spożycia i podane w atrakcyjnej formie. Tarki idealnie sprawdzają się w domach, w których królują samodzielnie robione surówki oraz przetworzy. Ułatwiają codzienne gotowanie i sprawiają, że zdrowe odżywianie się jest o wiele prostsze!

Rodzaje szatkownic do warzyw w naszym sklepie

Dbamy o maksymalny poziom zadowolenia naszych klientów, oferując im tarki wielofunkcyjne, ale również te o jednym rodzaju oczek. Tarka do kapusty z podłużnymi otworami pozwala w bardzo wygodny sposób trzeć to twarde warzywo na surówki czy kiszonki. Z kolei wyjątkowa czterofunkcyjna szatkownica z młynkiem to prawdziwa innowacja w rozdrabnianiu. Pozwala bardzo szybko i wygodnie, bez rozsypywania, zetrzeć parmezan, orzechy czy gałkę muszkatołową, a starty produkt pozostaje w specjalnym pojemniczku. Ten rodzaj tarki w szczególności polecamy do bieżącego użytku – do posypywania przyprawami lub serem dań bezpośrednio na talerzu przez każdego z gości. To sprzęt bardzo przydatny w kuchni – nie tylko ozdabia pomieszczenie i nadaje posiłkowi bardziej wykwintnego charakteru, ale również wzbogaca codzienne gotowanie o element doprawiania go świeżo startym serem i przyprawami. To drobiazg, który bardzo korzystnie wpływa na atmosferę przy stole, no i oczywiście na lepszy smak jedzenia!

Duży wybór szatkownic w atrakcyjnej cenie

Warto mieć w swojej kuchennej szafce lub szufladzie szatkownice odpowiednie do różnych rodzajów produktów i do rozdrabniania na wiele sposobów. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu możesz mieć je wszystkie, by gotować z większą fantazją i w o wiele bardziej wygodny sposób, a do tego – niedrogo!