Cena

Agrotkanina

Agrotkanina to mata najczęściej stosowana w przydomowych ogródkach owocowo-warzywnych i szklarniach. Maty doskonale sprawdzają się w uprawie truskawek, pomidorów czy ogórków ale także stosowane są w zagospodarowywaniu przydomowych ogrodów i terenów zielonych. 

Wysokiej jakości agrowłóknina czarna w ofercie sklepu radochygospochy.pl

Pomimo tego, że agrowłóknina jest rozwiązaniem powszechnie spotykanym w polskich szklarniach czy ogrodach, nie w każdym przypadku zapewnia ona równie dobre właściwości użytkowe. Na rynku produkt ten występuje w różnych wariantach, często dosyć mocno odbiegających od siebie pod względem jakości. Mając na uwadze ten fakt, dokładamy dużych starań, aby naszym klientom finalnie oferować wyłącznie agrotkaniny o zoptymalizowanych walorach funkcjonalnych. Jakie są to walory i jakie korzyści z nich wynikają? Najważniejszy atut opisywanych produktów to dobry gatunkowo syntetyczny materiał wykonania, na który składają się cienkie polipropylenowe nitki umożliwiające efektywne przepuszczanie niezbędnych dla rozwoju roślin składników mineralnych, powietrza oraz wody. Materiał ten ogranicza jednocześnie intensywność docierającego do upraw promieniowania słonecznego, redukuje do minimum ryzyko gnicia oraz skutecznie likwiduje problem chwastów, zatem korzystanie z potencjalnie szkodliwych preparatów chemicznych w celu pozbycia się ich jest w tym przypadku zbędne. Zastosowanie proponowanych przez nas agrowłóknin uwalnia ogrodnika również od potrzeby dokonywania oprysków herbicydami. Wystarczy raz wyłożyć nimi obszar uprawy, aby wyeliminować ten czynnik i tym samym ograniczyć nakład kosztów oraz pracy związany z hodowlą roślin.

Oferowana przez nas agrotkanina a pozostałe z możliwych zastosowań

We wcześniejszej części tekstu wspomnieliśmy, że proponowane maty świetnie sprawdzą się przy uprawie truskawek, pomidorów czy ogórków oraz przy zagospodarowywaniu szeroko rozumianej przestrzeni okołodomowej. W praktyce jednak lista ich zastosowań jest o wiele obszerniejsza, obejmując elementy takie jak przede wszystkim:

  • szeroko rozumiane sadownictwo i rolnictwo,
  • kontenerowe oraz gruntowe uprawy,
  • ściółkowanie, w tym przede wszystkim jako podłoże pod korę, kamienie oraz im podobne materiały,
  • pokrywanie powierzchni skarp,
  • szkółkarstwo ozdobnych krzewów oraz drzew.

Na koniec warto dodatkowo wspomnieć, że oprócz samych agrowłóknin do Twojej dyspozycji oddajemy także wygodne i wytrzymałe plastikowe kołki mocujące, które istotnie ułatwią Ci proces przytwierdzania tego materiału do podłoża. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami niniejszej oferty.