Durszlaki, sitka i sita

Durszlaki i sitka to urządzenia proste i funkcjonalne. Stal nierdzewna na dobre zagościła i w tej dziedzinie, pozwalając cieszyć się wytrzymałością i estetyką. Wykonane z niej cedzaki są odporne na zarysowania, można je myć ręcznie oraz w zmywarce. Świetnie nadają się do mycia niewielkich warzyw i owoców. Fani tradycyjnych rozwiązań z pewnością docenią durszlaki emaliowane, które dla wielu są niezastąpione. Większe możliwości filtrujące zapewniają sitka, zarówno metalowe, jak i plastikowe.

Funkcjonalność durszlaków i sitek

Praktyczne durszlaki lub sitka to niezastąpione akcesoria kuchenne, ułatwiające pracę w kuchni. Dzięki odpowiednim durszlakom bez trudu odcedzisz ziemniaki lub makaron. Czynności te wykonasz bez obaw o poparzenie, czy przypadkowe rozlanie gorącej wody. Inne zalety oferowanych przez nasz sklep sitek to wysoka jakość oraz niezawodność. Nasze produkty wykonano bowiem z trwałych materiałów. Zachowują swoje walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat.

Durszlaki i sitka – modele z uchwytem lub bez

Wśród oferowanych modeli durszlaków jedną z popularniejszych propozycji jest durszlak z uchwytem. Naczynie to wyglądem nawiązuje do tradycyjnego sitka, wyróżnia je bowiem długi uchwyt. Taki durszlak przeznaczony jest do cedzenia żywności gotowanej w gorącej wodzie. Z kolei, aby przepłukać drobne owoce bądź warzywa, warto skorzystać z durszlaków stojących. Specjalne wyprofilowana podstawa umożliwia postawienie ich na dnie kuchennego zlewozmywaka.

Sprawne gotowanie z durszlakami ze stali nierdzewnej

Dzięki sitkom oraz durszlakom ze stali nierdzewnej możesz ułatwić sobie codzienne czynności kuchenne. Produkty te są stosunkowo lekkie, łatwe do utrzymania w czystości oraz bezpieczne dla Twojego zdrowia. Ich lśniąca gładka powierzchnia nie odbarwia się, ani nie podlega korozji. Zachowują więc walory estetyczne, co jest ważne, jeśli chcesz powiesić je na kuchennym wieszaku. Takie wyeksponowanie durszlaka umożliwia zamieszczony w rączce otwór.

Optymalna średnica sitek

W naszej ofercie znajdziesz cedzaki o różnej średnicy. Wybierając sitko w odpowiednim rozmiarze, musisz kierować się własnymi preferencjami. Mniejsze modele będą chętniej wybierane przez posiadaczy niewielkich kuchni. Natomiast duże rodziny lub lokale gastronomiczne powinny pomyśleć o większym durszlaku. W naszych durszlakach zastosowano rozmiar oczek odpowiadający przeznaczeniu tych niezwykle przydatnych akcesoriów kuchennych. Dlatego wszystkie oferowane produkty doskonale spełniają swoje zadanie.