Marka

Cena

Aktywne filtry

Pokrywki

Szklana pokrywka z gałką z tworzywa sztucznego to niezbędnik każdej kuchni. Dzięki małemu otworowi para będzie wydobywać się na zewnątrz. Duży wybór rozmiarów pozwala dopasować ją idealnie do średnicy przykrywanego przez nią naczynia. Pokrywki można użyć nie tylko do garnka. Przyda się także do smażenia na patelni. Specjalnie w tym celu zaprojektowana pokrywa siatkowa to gwarancja, że tłuszcz nie będzie pryskał na boki. Gałka pokrywki pozwala na bezpieczne unoszenie jej, bez ryzyka poparzenia. Sekret praktyczności pokrywki z silikonowym rantem polega na trzystopniowym brzegu wykonanym z wytrzymałego silikonu. Rant zapewnia wysoki komfort użytkowania, a ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu jedna pokrywka zastąpi trzy pojedyncze pokrywy - tyle rozmiarów obsługuje wyprofilowana krawędź.

Wysokiej klasy pokrywki szklane

W tym dziale polecamy szeroki wybór pokrywek wykonanych z pierwszej klasy szkła hartowanego odpornego na wysoką oraz niską temperaturę, a także częsty kontakt z parą wodną i płynami. Dzięki temu pokrywki te idealnie sprawdzą się zarówno podczas gotowania, smażenia, duszenia potraw, jak i przechowywania w lodówce lub w chłodni. Poręczny kształt szklanych pokrywek umożliwia ich wszechstronne zastosowanie w wielu sytuacjach, ułatwiając przygotowanie posiłków oraz bezpieczne ich przechowywanie. Wyprofilowany uchwyt pokrywki szklanej pozwala na sprawne jej zdejmowanie oraz zakładanie z garnka, patelni lub z rondla. Metalowa lub silikonowa gałka nie nagrzewa się, dzięki temu zapobiega poparzeniu dłoni.

Żaroodporne pokrywki do zadań specjalnych

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie wysokiej jakości przykrywki wykonane z pierwszej klasy żaroodpornego szkła. Cechują się one odpornością na zarysowania, wyszczerbienie oraz odkształcenie. Dlatego pokrywki szklane mogą być stosowane w wielu sytuacjach. Natomiast wysoki stropień przeźroczystości szkła pozwala na sprawdzenie, na jakim etapie jest już potrawa, bez podnoszenia lub zdejmowania pokrywy. Duszenie, smażenie, gotowanie, odgrzewanie ze szklanymi pokrywkami staje się łatwe i przyjemne. Przykrywając pokrywką naczynie z żywnością, można je przechowywać w lodówce, w zamrażarce, w chłodni, a także w spiżarni bez obaw, że aromat potrawy zmieni smak lub zapach innych produktów znajdujących się w pobliżu.

Szeroki wybór pokrywek szklanych

Przykrywka do garnka to niezbędny element w każdej kuchni, zarówno podczas użytku domowego, jak i w profesjonalnym przemyśle gastronomicznym. Szeroki asortyment szklanych pokrywek dostępnych w naszej ofercie w rozmaitych rozmiarach pozwoli na sprawny wybór właściwych modeli zgodnie z ich przeznaczeniem i potrzebami. Pokrywka ze szkła doskonale sprawdzi się w różnego typu restauracjach, barach, jadłodajniach, stołówkach oraz innych lokalach gastronomicznych zajmujących się przygotowywaniem ciepłych posiłków.