Kategorie

Marka

Cena

Kieliszki

Kieliszki to rodzaj naczyń, który zwykle towarzyszy wszystkim podniosłym wydarzeniom. Zwróćmy uwagę, że ile rodzajów trunku, tyle kieliszków. Inaczej prezentują się kieliszki do wina czerwonego, inaczej do białego, a jeszcze inny krój cechuje szkło do martini lub szampana. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje kieliszków, zarówno w kompletach, jak i na sztuki. Dzięki rozmaitym wzorom dopasujesz je do wystroju klasycznego i nowoczesnego, a wysokiej jakości szkło gwarantuje ich trwałość.

Jak dobrać kieliszek do trunku?

Organizując imprezę z alkoholem, powinniśmy wykazać się wiedzą na temat doboru kieliszków w zależności od rodzaju podawanego napoju. To nie tylko kwestia przyjętych zwyczajów. Kieliszki o odpowiednim kształcie pozwalają bowiem wydobyć właściwy aromat z danego alkoholu, dzięki czemu jeszcze lepiej odczuwa się jego smak. Czerwone wino najlepiej smakuje w szerokim kieliszku o pękatym kształcie, stojącym na nóżce średniej wysokości. Kieliszki do białego wina są bardziej smukłe i osadzone na wyższej nóżce. Szampan lub wino musujące należy z kolei podawać w wysokich, wąskich lampkach. Warto zauważyć, że niektóre gatunki wymienionych trunków podaje się w kieliszku o charakterystycznym kształcie. Istnieje zatem specjalny kieliszek do Prosecco lub Martini. Wspomnieć trzeba także o kieliszkach bez nóżek, w których podaje się np. wódkę.

Zestaw kieliszków – niezbędne wyposażenie kuchni

W każdym domu powinny znaleźć się komplety takich naczyń, najlepiej po jednym zestawie każdego rodzaju. Dzięki temu będziemy przygotowani nie tylko na to, aby uraczyć gości wybranym przez nas alkoholem w odpowiednich kieliszkach. Nierzadko zdarza się, że goście sami przynoszą trunki, więc dobrze przygotować się na taką sytuację. Powinniśmy też pamiętać, że niektórzy nie przepadają za alkoholem lub nie mogą go pić, dlatego dobrze mieć także eleganckie naczynia do innych napojów, np. wody. W naszym asortymencie znajdują się wszystkie odmiany kieliszka, pakowane w kompletach po sześć sztuk. To produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się w każdej kuchni.