Wesele w plenerze. Jak je przygotować? Jakie stoły na plenerowe wesele wybrać?

Masz już listę gości, wizję dekoracji oraz piękne obrączki, ale wciąż nie znalazłeś mebli cateringowych? Jeżeli dalej zastanawiasz się, jaki stół na wesele wybrać, przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, gdzie znaleźć wytrzymałe, łatwe w transporcie, ładne i proste do wyczyszczenia wyposażenie – takie, które posłuży Ci na niejednej imprezie plenerowej. A może jesteś organizatorem większej liczby przyjęć lub właścicielem firmy oferującej organizację ślubów i bankietów na świeżym powietrzu? Zapoznaj się z naszymi sugestiami i sprawdź, co polecamy.

Stoły cateringowe na wesele – to od nich powinieneś zacząć organizację przyjęcia w plenerze

Od tego, jak zostaną rozmieszczone krzesła i stoliki, zależy samopoczucie gości na każdej imprezie. Układ i dekoracja stołu na wesele mogą przyczynić się do zacieśnienia więzi między uczestnikami przyjęcia lub utrudnić im interakcje. Dlatego należy starannie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych osób, a także zapewnić im wygodne siedziska, blaty ustawione na odpowiedniej wysokości i ozdoby, które nie tylko zachwycą członków rodziny i znajomych, ale i umilą czas spędzany przy spożywaniu posiłków i prowadzeniu rozmów.

Jaki stół na wesele wybrać? Postaw na modele z plastiku lub stalowe

Warianty wykonane z tworzywa sztucznego lub stali, najlepiej malowanej proszkowo, są stworzone do eksploatacji na zewnątrz. Mogą być wielokrotnie wystawione na działanie warunków pogodowych oraz kontakt z wilgocią, zmienną temperaturą czy silnym wiatrem. Te elementy wyposażenia są też łatwe w transporcie, ponieważ często bywają składane. 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając stół na wesele? Kup taki, który:

  • ma rozkładany i duży blat – powinno przy nim zmieścić się kilka krzeseł, najlepiej 6, 8 lub nawet więcej,
  • został zrobiony z materiałów odpornych na kontakt z wilgocią (opadami, rozlanymi zupami czy napojami),
  • może zostać złożony i przeniesiony, 
  • jest jednocześnie lekki i solidny – jeśli można go rozkładać, powinien mieć zatrzaski, które nie dopuszczą do jego nieplanowanego złożenia się w trakcie przyjęcia,
  • ma antypoślizgową podstawę, która zapobiegnie niechcianemu przesunięciu się stolika.

Ten ostatni element – czyli zapobiegająca ślizganiu się stołu podstawa – przyczynia się też do ograniczenia hałasu przy przesuwaniu mebla, a także pomaga chronić podłoże przed zniszczeniem przez nogi stolika.

Jak dobrać stoły cateringowe do weselnych dekoracji? Najpopularniejsze modele do ogrodu

Wiosną, latem i wczesną jesienią, gdy najczęściej organizuje się przyjęcia na świeżym powietrzu, chętnie wybiera się jasne barwy, które pozwalają na dobranie do nich rozmaitych ozdób. Biały blat i elementy mebli wykonane ze stali malowanej proszkowo na uniwersalny, szary kolor, stanowią stonowane tło pasujące do wielu aranżacji roślinnych. Jaki więc stół na wesele wybrać? Polecamy modele w odcieniach bieli lub szarości. Nawet jeśli państwo młodzi nie zdecydują się udekorować ich obrusami, takie elementy wyposażenia nie będą odwracały uwagi od pięknych bukietów, stroików czy świec znajdujących się na miejscu uroczystości. Takie modele stolików znajdziesz między innymi na stronie radochygospochy.pl.

Co dopełni dekorację stołu na wesele? Estetyczne i wytrzymałe krzesła lub ławki

Na śluby i przyjęcia odbywające się po nich najczęściej zamawia się pojedyncze krzesła, choć niektóre pary decydują się na estetyczne ławki. Zwykle wybierają solidne modele z tworzywa sztucznego, które są idealne na wydarzenia plenerowe – zazwyczaj są odporniejsze na warunki atmosferyczne niż drewniane odpowiedniki. Państwo młodzi chętnie ozdabiają oparcia i siedziska wypożyczonymi pokrowcami, dzięki czemu dekoracja stołu na wesele jest dopełniona przez kolejne estetyczne przedmioty. Warto pod pokrowcami umieścić meble, które nie zniszczą się wskutek oblania napojem czy pobrudzenia posiłkiem. Dlatego w takiej sytuacji tak dobrze sprawdzają się krzesła wykonane z plastiku, z nogami z tworzywa sztucznego lub stali.

Z kolei wspomniane ławki cateringowe pozwalają parom wyróżnić swoje przyjęcie spośród innych wydarzeń, ponieważ są nieco rzadziej spotykane niż zwykłe siedziska. Dzięki temu, że są składane, a często mają też uchwyty pomocne w przenoszeniu ich – bywają równie łatwe w transporcie i składowaniu, tak samo jak stoły. Przy tym są bardzo lekkie, dlatego można je bez problemu przenosić, zmieniając aranżację i układ siedzeń na miejscu imprezy. Warto wybrać modele pasujące do stolika lub kontrastujące z nim w oryginalny sposób. Jeśli podobają Ci się modele stołów cateringowych ze strony Radochy Gospochy, sprawdź także krzesła i ławki należące do zestawów mebli ogrodowych.

Dekoracja stołu na wesele może być równie ważna co meble

Jeśli sam organizujesz imprezę na zewnątrz, być może będziesz chciał kupić odpowiednią zastawę, a do tego ozdoby, które nadadzą charakter całej aranżacji. Na stronie sklepu Radochy Gospochy znajdziesz nie tylko stoły cateringowe na wesele i pasujące do nich krzesła lub ławki, ale i różnorodne wyposażenie ogrodu. Zobacz ozdobne osłonki ceramiczne na doniczki z roślinami ogrodowymi. Do tych stojaków możesz włożyć także cięte kwiaty. Być może zdecydujesz się na kilka wygodnych foteli w kształcie kokonów lub hamaki, w których goście z chęcią się zrelaksują? Dowiedz się, jakie jeszcze masz możliwości w zakresie dekoracji stołu i jego otoczenia na czas przyjęcia. Przeczytaj też inne artykuły na naszym blogu dotyczące organizowania wydarzeń na świeżym powietrzu.