Kategorie

Cena

Aktywne filtry

Noże

Noże kuchenne wykonane są z materiałów, które charakteryzują się dużą antykorozyjnością, dzięki czemu są wytrzymałe i wykonują precyzyjne cięcia. Mogą być wykorzystywane zarówno do krojenia warzyw i owoców, jak i świeżego pieczywa. Ważnym ich elementem jest także rękojeść, wykonana z tworzywa sztucznego lub z drewna, która pozwala na pewne i bezpieczne posługiwanie się narzędziem. Noże kuchenne wykonane z nierdzewnej stali są zarówno łatwe do utrzymania w czystości, jak i szybkoschnące.

Funkcjonalne i uniwersalne noże kuchenne

Przygotowywanie nawet najprostszych dań bez użycia odpowiednich akcesoriów okazuje się niemożliwe, a podstawowym narzędziem okazuje się nóż, znajdujący się w każdej współczesnej kuchni. Nóż to pierwszy element, który chwytamy do ręki, zanim rozpoczniemy gotowanie, pieczenie lub smażenie. Ważne, aby był wykonany z wysokiej jakości materiałów, a jego ostrze pozwalało na sprawne i szybkie siekanie składników bez ryzyka skaleczenia dłoni. Dobierając noże do kuchni, warto zwrócić szczególną uwagę na ich kształt oraz ostrze. Wiele dostępnych w sprzedaży modeli pozwala na precyzyjne krojenie i rozdrabnianie składników w sposób bezproblemowy. Warto wybierać modele z wyprofilowaną rączką, aby zapewnić maksymalny komfort podczas ich użytkowania. Bogaty wybór noży kuchennych w rozmaitych wielkościach i kształtach dostępny w naszej ofercie pozwoli dopasować odpowiedni model do indywidualnych potrzeb użytkowych.

Jak dbać o noże ze stali nierdzewnej

Żeby akcesoria kuchenne takie jak noże służyły przez wiele lat w idealnym stanie, należy o nie odpowiednio dbać. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane. Po każdym użyciu nóż kuchenny wystarczy umyć ściereczką zwilżoną z płynem do naczyń i spłukać bieżącą wodą pod kranem, następnie osuszyć i odłożyć w wyznaczone miejsce. Zaschniętych zabrudzeń nie należy zdrapywać ostrymi narzędziami. Wystarczy nóż zamoczyć w ciepłej wodzie z odrobiną środka myjącego na pewien czas, a następnie ściereczką zetrzeć rozpuszczające się w wodzie zabrudzenia.