Lista produktów marki Karl Hausmann

Ta szwajcarska marka specjalizuje się w produkcji wyposażenia kuchennego ze stali. Najważniejsze cechy produktów tej firmy to wysoka jakość i trwałość dostępne za stosunkowo niską cenę. Wszystkie elementy wyposażenia kuchni marki Karl Hausmann wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie wchodzą w reakcje z potrawami. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla zdrowia użytkownika.

Stal węglowa wykorzystywana w produktach Karl Hausmann

Akcesoria kuchenne Karla Hausmanna wykonane ze stali węglowej są bardzo trwałe, dzięki czemu są odporne na stłuczenia i odgniecenia, przy czym cena za naczynia kuchenne z niej wykonane nie jest wygórowana. Dodatkowo przy odpowiedniej pielęgnacji naczynia wykonane ze stali węglowej będą służyły przez długie lata.

Niewątpliwą zaletą stali jest jej szybkie nagrzewanie się i możliwość użytkowania akcesoriów na każdym rodzaju kuchenek (w tym indukcyjnych) oraz w przypadku braku elementów z drewna lub tworzyw sztucznych – w piekarniku.

Produkty Karl Hausmann ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji naczyń kuchennych. Produkty Karl-Hausmann wykonane są ze stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/10 – jest to najwyższej jakości stal odporna na wysoką temperaturę, korozję i odkształcenia.  

Akcesoria kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej szybko się nagrzewają, są łatwe i proste w czyszczeniu. Stal tego typu nie reaguje w kontakcie z jedzeniem – nie zmienia smaku, zapachu przygotowywanych potraw, nie wydziela szkodliwych substancji. Jest to kolejny materiał wykorzystywany przez markę Karl-Hausmann, który ma wysoką jakość i jednocześnie jego cena nie jest wygórowana. Jedyną wadą, która może mieć znaczenie, jest waga akcesoriów wykonanych ze stali nierdzewnej.