Brytfanna 4l gęsiarka żeliwna emaliowana Emalia Rybnik

Emalia Rybnik

ZADBAJ O ESTETYKĘ SWOJEGO SALONU, POKOJU I KUCHNI WYBIERAJĄC SPRAWDZONE PRODUKTY O NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI WYKONANIA!

219,99 zł
Czas dostawy to 1-2 dni robocze

Opis produktu

Brytfanna żeliwna 4L 29 cm emaliowana JADWIGA EMALIA RYBNIK

Żeliwo to materiał, który nie pochłania zapachów, wilgoci, nie tworzą się na nim plamy i przebarwienia. Wyjątkowo twarde, nie szczerbi się i nie rysuje. Żeliwna brytfanna to inwestycja na lata.

Naczynia żeliwne nadają się do każdego typu kuchenek – zarówno do palników gazowych, płyt elektrycznych i indukcyjnych, a także do gotowania na węglach i na otwartym ogniu.

Brytfanna żeliwna cechuje się doskonałym przewodnictwem ciepła oraz pozwoli wydobyć najgłębsze smaki i aromaty przygotowanych potraw. Jest odporna na zarysowania, uszkodzenia powłoki czy zadrapania.

Materiał z którego garnek został wykonany równomiernie rozprowadza ciepło po całej powierzchni, wolno się rozgrzewa i bardzo długo utrzymuje ciepło. Jest to naturalny materiał, pozbawiony chemicznych dodatków i przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Gotowanie w naczyniach żeliwnych pozwala przygotować soczyste i aromatyczne potrawy. Nic nie smakuje lepiej niż delikatne mięso, czy ryba rozpadające się na kawałki! 

W naczyniach żeliwnych można smażyć, dusić, piec, zapiekać  – na wszystkich typach kuchni i na otwartym ogniu, nad paleniskiem. Bez problemu posłużą również jako naczynie do podania gotowej potrawy na stół. Naczynie rozgrzewa się powoli, ale bardzo równomiernie, dzięki czemu długo utrzymuje temperaturę potrawy i pozwala na równomierne ogrzewanie dokładanych składników.

Przygotowanie potraw w naczyniach żeliwnych to zupełnie inna jakość gotowania niż w przypadku naczyń aluminiowych. Żeliwne naczynia wpływają na jakość smażenia czy pieczenia. Różnią się od garnków aluminiowych, które błyskawicznie się nagrzewają i tak samo szybko stygną.

Gotowanie w żeliwie nie pochłania dużych zasobów energii i jest ekonomiczne – garnek po podgrzaniu wystarczy trzymać na niskim ogniu/niskiej mocy kuchenki. Dzięki temu będzie działał wydajnie i szybko a potrawy nadal ciepłe.  Stawiając brytfannę z gorącą potrawą na stole, masz pewność że jedzenie długo pozostanie ciepłe, bez potrzeby dodatkowego podgrzewania.

Garnek żeliwny z pokrywą doskonale nadaje się nie tylko do piekarnika, ale i do wszystkich typów kuchenek - indukcyjnych, ogniowych, gazowych czy ceramicznych.

ID 5907564502986
Marka Emalia Rybnik
Materiał Żeliwo
Szerokość 22,5 cm
Długość 29 cm
Pojemność 4 L
Kolor Szary
Długość z uchwytami 37 cm
Wysokość całkowita 14 cm
Czyszczenie Zalecane mycie ręczne
Powłoka zewnętrzna - emaliowana

Komentarze:

  • Ocena